خوش آمدید — امروز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
مشاهده خبر

سیستم پل های تلسکوپی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بروزرسانی شد

تاریخ ارسال: یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
کد: 1007216
بازدید: 253

فتاحی معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره)از بروزرسانی سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پل‌های تلسکوپی فرودگاه امام ظرف چند ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل کورش فتاحی عضو هیئت مدیره ومعاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) از بروزرسانی سیستم‌های پل تلسکوپی فرودگاه امام‌‌خمینی (ره) ظرف 5 تا 6 ماه آینده خبرداد و عنوان کرد: با توجه به اینکه سیستم پل‌های تلسکوپی بایستی امنیت مسافر وهواپیما تامین کنند و جزء سیستم‌های تجهیزاتی گران قیمت فرودگاه‌ها محسوب می‌شوند بسیار برای حائز اهمیت است.

وی در همین رابطه ادامه داد: فناوری این پل‌ها وارداتی است و بر اساس تایپ‌های متعدد هواپیما، یک نفر پشت فرمان می‌نشیند و پل را به هواپیما متصل می‌کند و سپس عمل تخلیه مسافران صورت می‌گیرد.

فتاحی با بیان اینکه این پل‌ها بسیار برای فرودگاه درآمدزاست، خاطرنشان کرد: به طور میانگین از هر مسافری که از هواپیما سوار و یا پیاده می‌شود 1.5 دلار از شرکت هواپیمایی دریافت می‌کنیم.

وی افزود: اما متاسفانه این پل‌ها به یکی از تایپ‌های هواپیمای بوئینگ (200-700) که ایرلاین‌های مانند امارات و بریتیش ایرویز از این مدل هواپیماها دارند نمی‌توانست نصب شود و امنیت اتصال، امنیت ضمانت شده‌ای نبود، لذا بایستی این پل تغییر کاربری می‌داد. در همین راستا این کار توسط یک کارگروه مشترک با تغییر سازه جلوی پل، با موفقیت به نتیجه رسید در امنیت کامل به این مدل از هواپیما چسبید.

معاون شهر فرودگاهی با اشاره به اینکه این سیستم به دلیل درآمدزا بودن اهمیت بسیاری برای فرودگاه دارد، تصریح کرد: با تغییر کاربری موفقیت‌آمیزی که صورت پذیرفت توانستیم شرایط درآمدزایی بیشتری برای فرودگاه ایجاد کنیم و در همین راستا هفته گذشته دومین پل هم تغییر کاربری دادیم.

طبق گفته‌ی وی؛ تقریبا هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفتیم زیر 100 میلیون تومان بود و در برابر سودهی که دارد رقم بسیار ناچیز است.

 

روابط عمومی وامور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)