خوش آمدید — امروز سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
مشاهده خبر

بازدید وزیر راه وشهر سازی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)+گزارش تصویری

تاریخ ارسال: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
کد: 1007262
بازدید: 649

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از فرودگاه امام خمینی در آستانه سفرهای نوروزی گفت: امیدواریم در بهار سال آینده با راه‌اندازی مترو فردوگاه امام خمینی(ره) امکان حمل‌ونقل یکپارچه در این فرودگاه فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، عباس آخوندی در ادامه بازدید از آمادگی ناوگان‌های حمل‌ونقل کشور در آستانه سفرهای نوروزی از فرودگاه امام خمینی(ره) بازدید کرد. او در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در زمینه خدمات‌رسانی به مسافران در این فرودگاه رخ داده است گفت: این رسم هر ساله ماست که در آغاز تعطیلات نوروزی من از آمادگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی بازدید می‌کنم. خوشبختانه در فرودگاه امام خمینی(ره) اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر پیک سفرهاست و در اینجا به من اعلام کردند که دیشب 34 هزار مسافر از اینجا رفت و آمد کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم که این میزان امشب به 36 هزار نفر برسد که رقم بسیار بالایی است. همچنین ما رکورد 270 پرواز را در فرودگاه امام خمینی(ره) داشتیم که رکورد قابل توجهی است. من در اینجا به تعدادی از مسافران صحبت کردم و برآورد زمانی آنها از چکین اولیه تا عبور از گیت حدود 35 دقیقه است که زمان خوبی است. امیدوارم با آمدن ناوگان جدید و توسعه ناوگان، به سمت هرچه بیشتر روان شدن پروازها و تعهد شرکت‌ها حرکت کنیم.

 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساماندهی حمل‌ونقل عمومی در فرودگاه امام خمینی (ره)تصریح کرد: از نظر ساماندهی تاکسیرانی و اتوبوس‌ها نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و من باید از همه عوامل اینجا که حدود 13 ارگان هستند تشکر کنم، چون فرودگاه سازوکار پیچیده‌ای دارد و بدون همراهی و همکاری این بخش‌ها امکان‌پذیر نبود.

آخوندی با بیان اینکه به شکایات و نظرات مسافران رسیدگی می‌شود گفت: اگر هریک از مسافران عزیز با مشکلی مواجه شدند علاوه بر تماس با شرکتی که از آنها بلیط تهیه کرده‌اند می‌توانند از طریق سامانه شهرا شکایات و نظرات خود را به ما اعلام کنند و ما تلاش می‌کنیم مشکلات را در اسرع وقت پیگیری و مرتفع کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از میزان حجم تردد در فرودگاه مهرآباد نیز سخن به میان آورد و تاکید کرد: دیروز به من اطلاع دادند که در دو روز گذشته 105 هزارنفر از فرودگاه مهرآباد تردد کرده‌اند که نشان می‌دهد ما در نقطه اوج سفرها هستیم.

او ادامه داد: اساسا در سال 95نسبت به سال 94 ما شاهد این بودیم که استقبال از سفرهای هوایی 21 درصد رشد داشته که این عدد چشمگیر است و ما انتظار داریم که این رشد در سال 96 باز هم افزایش یابد. این نشان می‌دهد که تقاضا و استقبال مردم از سفرهای هوایی رو به گسترش است. این میزان رشد را در هیچ یک از شقوق حمل‌ونقل نداشته‌ایم.

آخوندی گفت: ما 3 میلیون و 750 هزار صندلی برای سفرهای نوروزی در نظر گرفتیم که 500 هزار صندلی بیش از سال گذشته است که در اینجا هم رشد بیش از 15 درصدی را داشته‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال  یکی از خبرگزاریها درباره اجرای طرح حمل‌ونقل یکپارچه نیز تاکید کرد: خوشبختانه مترو فرودگاه مهرآباد وصل شده و کسی که بخواهد از این فرودگاه تردد کند می‌تواند به راحتی وارد شهر شود و این امکان فراهم است.

او به نوسازی تاکسی‌های مهرآباد نیز اشاره کرد و گفت: همچنین بحث نوسازی تاکسی‌ها را هم داشتیم. ما به دنبال این بودیم که از تاکسی‌های هیبریدی که کمترین میزان آلایندگی را دارند استفاده کنیم که خوشبختانه 500 دستگاه تاکسی هیبریدی در این فرودگاه آغاز به کار کردند. این اتفاق درباره فرودگاه امام خمینی هم میسر شده است.

آخوندی افزود: علاوه بر این اتصال مترو به فرودگاه در فرودگاه مشهد هم میسر شده و نیازی نیست مسافران برای ورود به شهر از فرودگاه خارج شوند. ما در تلاش هستیم تا این شرایط در همه استان‌ها فراهم شود.

روابط عمومی وامور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)