خوش آمدید — امروز سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
مشاهده خبر

رتبه دوم پروازهای نوروزی کل کشور به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) رسید

تاریخ ارسال: دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
کد: 1007333
بازدید: 294

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه 1396 تعداد 30 هزار و253 سورتی پرواز در فرودگاه‌های سراسرکشور انجام شده است که این تعداد حاکی از رشد14درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. درطول این مدت سه میلیون و 721هزار و956 نفر از هموطنان نیز پرواز را برای سفرهای نوروزی خود برگزیدندکه این رقم رشد 16درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به‌‌گزارشروابط عمومی وامور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران: رحمت‌اله مه‌آبادی با بیان این خبر گفت: از میان فرودگاه‌های کشور٬ فرودگاه‌های مهرآباد، حضرت امام خمینی(ره) و مشهد مقدس رتبه های اول تا سوم را به‌خود اختصاص دادند بطوریکه قریب به یک سوم از مسافران هوایی در نوروز از فرودگاه مهرآباد اعزام و پذیرش شده‌اند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: فرودگاه مهرآباد طی بازه‌ی مذکور٬ رشد 20 درصدی پذیرش مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد15 درصدی پروازی راتجربه کرده است، بطوریکه 988 هزار و934 نفر از هموطنان عزیز از این فرودگاه اعزام و پذیرش شده‌اند و 8 هزار و162 سورتی پرواز نیز در این فرودگاه انجام شده است.

مه‌آبادی با اشاره به کسب رتبه‌ی دوم توسط فرودگاه امام خمینی(ره) در این بازه اظهار داشت: فرودگاه حضرت امام توانست میزبان 4591 سورتی پرواز و همچنین 676164 مسافر در پروازهای خارجی باشدکه این رقم حاکی از 13درصد رشد در آمارپروازی و 10درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر است.

این مهم در حالی است که برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تعداد پروازهای کنترل شده در پایانه هوایی تهران به بیش از 700 پرواز در روز و به رکورد722 سورتی پرواز رسید.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ادامه افزود: فرودگاه مشهدمقدس در این ایام با استقبال از زائران امام مهربانی‌ها حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) میزبانی از609 هزار و919 نفر از زائران ایشان و 4 هزار و 198 سورتی پرواز را برعهده داشت که با رشد 18 درصدی پروازها نسبت به مدت مشابه و22 درصدی در اعزام و پذیرش مسافران ضمن کسب رتبه سوم درمیان فرودگاههای کشور، از لحاظ میزان رشد پروازی در نوروز 96 رکورد دار کلیه فرودگاه‌های کشور بوده است.

 

https://telegram.me/Ikac2

 

روابط عمومی وامور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)