خوش آمدید — امروز سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
مشاهده خبر

فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) رتبه نخست پروازهای عتبات عالیات را کسب کرد

تاریخ ارسال: سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
کد: 1007335
بازدید: 750

بر اساس آمار بیشترین تعداد پروازهای عتبات‌عالیات برقرار شده در سال ۱۳۹۵ به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اختصاص یافت. این فرودگاه با ۷ هزار و ۲۶۶ پرواز توانست یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۱۱۲ مسافر را اعزام و پذیرش کند.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به نقل از  تین‌نیوز، بر اساس آمار ارایه شده از سوی اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی در سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۴ هزار و ۸۵۰ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است و به وسیله آن‌ها ۲ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۷۰ مسافر اعزام و پذیرش و ۳۱ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۵۱۲ کیلوگرم بار ارسال و پست شد.

بر اساس این آمار در سال ۱۳۹۵ رشد ۲۷ درصدی در نشست و برخاست کل پروازهای عتبات‌عالیات و رشد ۲۸ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و بار نسبت به سال ۱۳۹۴ در فرودگاه‌های ایران رقم خورده است.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با ۷ هزار و ۲۶۶ پرواز توانست یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۱۱۲ مسافر را اعزام و پذیرش و ۱۶ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۷۸۹ کیلوگرم بار را ارسال و پست کند. بنابراین در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد ۱۷ درصدی در نشست و برخاست پرازهای عتبات، رشد ۲۴ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۱۹ درصدی در ارسال و پست بار به ثبت رسید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEF64p6sTA4YqGZMNw

روابط عمومی وامور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)