خوش آمدید — امروز سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
مشاهده خبر

آغاز پروازهای برون‌مرزی اولین هواپیمای 330 ایران‌ ایر

تاریخ ارسال: یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
کد: 1007367
بازدید: 242

نیمه‌شب امشب یک‌شنبه دهم اردیبهشت‌ماه، یکی از سه فروند هواپیمای خریداری شده توسط شرکت ایران ایر، پروازهای برون مرزیش را از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ره ، مهندس کورش فتاحی، عضو هیئت مدیره و معاونت امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ضمن بیان این خبر گفت: مقرر شده است این هواپیمای 330 ایران‌ایر با نام اختصاری رجیستر EP-IJA (Juliet Alpha) با تعداد پنج پرواز در هفته به مقصد کشورهای اسکاندیناوی و فرانسه شروع به کار کند.

فتاحی گفت:  از این‌ پس تمامی پروازهای این فرودگاه بین‌المللی امام(ره) به کشورهای نام برده شده توسط هواپیمای 330 ایرا‌ن‌ایر صورت می‌پذیرد.

ساخت ایرباس‌ 330 از سال 1987 میلادی آغاز شد و نخستین بار در دوم نوامبر 1992 به پرواز درآمد. این هواپیمای مدرن یک جت مسافربری پهن‌پیکر ‌‌است که توانایی جابه‌جایی تعداد زیادی مسافر را در کابینی بسیار بی‌صدا و راحت‌ دارد و در دسته‌بندی پرنده‌های پهن‌پیکر و دوربرد قرار می‌گیرد که کاربرد آن بیشتر در ‌سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است.

ایرباس‌ 330 از سری 200  که قابلیت صفحه نمایش برای هر صندلی و چک کردن ایمیل و تلفن همراه از طریق ماهواره را دارد، قادر است در دو کلاس تجاری و عادی تا 246 سرنشین را حمل کند که البته ظرفیت هواپیما بسته به چیدمان صندلی متغیر است.

حداکثر وزن برخواست این هواپیما 242 تن بوده و مخازن سوخت آن گنجایش بیش از ۱۳۹هزار لیتر سوخت جت را دارند.

 این هواپیما می تواند 13 هزار و 450 کیلومتر را بدون توقف با سرعت 870 کیلومتر بر ساعت طی کند.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ره